KĄ REIKIA DARYTI, KAD PAKVIESTI VAIKĄ SVEČIUOTIS?

KĄ REIKIA DARYTI, KAD PAKVIESTI VAIKĄ SVEČIUOTIS?
 
 
Pakviesti vaiką svečiuotis puikus būdas, susipažinti iš arčiau su tuo, kas yra vaiko globa. Tik svečiavimasis užtrunka trumpiau, tai priklauso, kaip susitarsite su pačiu vaiku - kelis savaitgalius per mėnesį, švenčių, ar atostogų metu.
 
Tiems, kurie svarsto apie globą, svečiavimasis gali būti pirmas žingsnis link to. 
 
????Jeigu Jūs norite, kad Jūsų šeimoje svečiuotųsi vaikų globos įstaigų globotinis, dėl vaiko išleidimo laikinai svečiuotis turite kreiptis į gyvenamosios vietos savivaldybės administracijos Vaiko teisių apsaugos skyrių ir pateikti šiuos dokumentus:
▪rašytinį prašymą dėl vaiko išleidimo laikinai svečiuotis;
▪asmens tapatybę patvirtinančio dokumento kopiją;
▪pagal apskaitos formą Nr. 046/a išduotą medicininį pažymėjimą.
 
Mokymai pagal Bendrąją globėjų (rūpintojų) ir įtėvių mokymo ir konsultavimo (GIMK) programą Jums neprivalomi, tačiau bus atliekamas Jūsų tinkamumo priimti vaiką laikinai svečiuotis patikrinimas. Šis patikrinimas atliekamas ne ilgiau kaip per 30 kalendorinių dienų nuo prašymo dėl vaiko išleidimo laikinai svečiuotis pateikimo dienos savo gyvenamosios vietos Vaiko teisių apsaugos skyriui.
 
Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos teritorinis vaiko teisių apsaugos skyrius, gavęs teigiamą išvadą, Jums pateikia vaikų socialinės globos įstaigų sąrašą. Jūs taip pat galite kreiptis ir dėl galimybės svečiuotis konkrečiam vaikui, kurio poreikius Jūs galėsite geriausiai užtikrinti.
 
Daugiau apie svečiavimąsi galite paskaityti šiuose facebook įrašuose:
 
https://www.facebook.com/VaikaiYraVaikai/photos/a.118555916824625/200808235266059/
 
https://www.facebook.com/VaikaiYraVaikai/photos/a.118555916824625/187697663243783/
 
#GlobaDovana, #VaikaiYraVaikai, #TuGaliTaptiNamais, #ViskasApieGlobą