Žmonėms, kurie nori tapti globėjais (rūpintojais), budinčiais globotojais, nuolatiniais globotojais, šeimynų dalyviais ar įtėviais, Globėjų ir įtėvių rengimo programa yra žinių ir pagalbos šaltinis. Jos tikslas yra dalytis svarbia Jūsų tobulėjimui informacija, kad galėtumėte tapti tinkamais globėjais ar įtėviais. Globėjų ir įtėvių rengimo programos mokymai skirti asmenims, ketinantiems globoti, įvaikinti vaiką, teikti profesionalios globos paslaugas, norintiems dirbti šeiminiuose namuose.
Mokymai pagal GIMK programą privalomi ir asmens, norinčio tapti globėju (rūpintoju), budinčiu ar nuolatiniu globotoju, sutuoktiniui ar kartu gyvenančiam neįregistravus santuokos asmeniui.
Svarbus Globėjų ir įtėvių programos dėsnis – viską pradėti nuo savęs. Asmenys mokymų metu gali atvirai kalbėti apie tai, ką jie jaučia vienų ar kitų praktinių užduočių metu, atsakyti sau į daugelį klausimų, įvertinti, ar jie gali tapti globėjais (rūpintojais), budinčiais globotojais, nuolatiniais globotojais, šeimynų dalyviais ar įvaikintojais ir ar turi tam reikalingų žinių bei gebėjimų.
Globėjų ir įtėvių rengimo programa nesiekia ieškoti asmenų silpnybių ar neigiamų bruožų. Atvirkščiai – padeda pamatyti, kokiomis savybėmis asmenys gali didžiuotis ir kokios jų stipriosios pusės. Mokymų metu asmenys skatinami prisiminti vaikystę, patyrimą vienoje ar kitoje gyvenimo situacijoje, kad geriau suprastų save ir kitą. Mokytis iš savo patirties visada įdomu ir naudinga.
Reikia daug laiko ir energijos, kad būtų priimtas galutinis teisingiausias sprendimas. Sąmoningas ir apgalvotas sprendimas gali apsaugoti vaikus nuo naujo išsiskyrimo su šeima, o globėjus (rūpintojus) ir įtėvius – nuo nesėkmių ir blogų patirčių.
Globėjų ir įtėvių rengimo programos įgyvendinimas neapsiriboja vien asmenų, ketinančių globoti (rūpintis), teikti vaiko priežiūros paslaugas ar įvaikinti vaikus, rengimu. Tarnybos atestuoti asmenys taip pat teikia tęstinę pagalbą globėjams (rūpintojams), šeimynų dalyviams, įtėviams, budintiems globotojams, nuolatiniams globotojams, prisideda prie teigiamos visuomenės nuomonės apie globą (rūpybą) šeimoje ir įvaikinimą formavimo, vykdo asmenų, norinčių prižiūrėti, globoti (rūpintis) ar įvaikinti, paiešką.
Tikimasi, kad Globėjų ir įtėvių rengimo programa leis pažvelgti į vaiką giliau, šiek tiek kitomis akimis pamatyti jo pasaulį, poreikius ir patirtį, taip pat visuomenės požiūris į mažuosius mūsų piliečius, į įvaikinimą ir globą (rūpybą) šeimoje taps brandesnis bei atsakingesnis.
GIMK PROGRAMĄ SUDARO DVI DALYS: PAGRINDINĖ IR SPECIALIZUOTA.
PAGRINDINĘ PROGRAMĄ SUDARO 10 TEMŲ:
SPECIALIZUOTĄ PROGRAMĄ SUDARO 8 TEMOS: