Globos centras

 

Adresas:

Liepų g. 16, LT-99184 Šilutė.        

Darbo laikas: 

  • Pirmadieniais-ketvirtadieniais: 8.00 – 17.00 
  • Penktadieniais: 8.00 – 15.45 
  • Pietų pertrauka: 12.00 – 12.45

Globos centro darbuotojų kontaktai

Vardas, pavardė Pareigos Telefonas El. paštas
Ieva Kazakauskaitė

Socialinė darbuotoja-globos centro veiklos koordinatorė, Tarnybos atestuota socialinė darbuotoja

+370 635 17 651 ieva.kazakauskaite@vggc.lt
Milda Vaičiūnienė Socialinė darbuotoja-globos koordinatorė +370 637  76 530 milda.vaiciuniene@vggc.lt
Veronika Šlakaitienė Socialinė darbuotoja-globos koordinatorė, Tarnybos atestuota socialinė darbuotoja +370 633 65 378 veronika.slakaitiene@vggc.lt
Virgilija Pužaitė Socialinė darbuotoja-globos koordinatorė +370 682 25 792 virgilija.puzaite@vggc.lt
Eglė Vermontienė Tarnybos atestuota socialinė darbuotoja +370 634 06 577 egle.vermontiene@vggc.lt
Aušra Užkuraitienė Psichologė  +370 685 62 272 ausra.uzkuraitiene@vggc.lt

SAVIPAGALBOS GRUPIŲ SUSITIKIMAI:

Budintiems globotojams – paskutinį mėnesio ketvirtadienį.

Globėjams (rūpintojams), šeimynų dalyviams, nuolatiniams globotojams – paskutinį mėnesio antradienį.

Šeiminių namų darbuotojams – kiekvieną mėnesį derinama individualiai. 

 

Vaikui nustatoma globa tais atvejais, kai jo tėvai dėl įvairių nepalankiai susiklosčiusių aplinkybių  priklausomybių, ligos, socialinių įgūdžių stokos, nesirūpinimo vaiku ar piktnaudžiavimo tėvų valdžia  negali patys auginti vaiko.

Jeigu vaikas yra vyresnis nei 14 metų, jam steigiama rūpyba ir skiriamas rūpintojas. Šios sąvokos siejamos su vaiko dalyvavimu, priimant su juo susijusius sprendimus ar atstovaujant jo interesams, vaikui tenka daugiau atsakomybės. Esminio skirtumo tarp globėjo ir rūpintojo pareigų nėra.

GLOBA (RŪPYBA)  likusio be tėvų globos vaiko, įstatymų nustatyta tvarka patikėto fiziniam arba juridiniam asmeniui, priežiūra, auklėjimas ir ugdymas, kitų jam tinkamų dvasiškai ir fiziškai augti sąlygų sudarymas ir palaikymas, jo asmeninių, turtinių teisių bei teisėtų interesų gynimas ir atstovavimas jiems.

Vaiko globos (rūpybos) dalyviai yra be tėvų globos likęs vaikas, jo biologinė šeima (tėvai ir vaiko giminaičiai) ir globėjas (rūpintojas). Ši globa (rūpyba) vykdoma kartu su Vaiko teisių apsaugos skyriais ir kitomis institucijomis, susijusiomis su vaiko teisių apsauga. Globos (rūpybos) atveju tėvams išlieka tam tikros pareigos vaikams, pavyzdžiui, pareiga mokėti išlaikymą, taip pat teisė matytis su vaiku, jei tai neprieštarauja vaiko interesams.

GLOBOS RŪŠYS:

Vaiko laikinoji globa (rūpyba) – laikinai be tėvų globos likusio vaiko priežiūra, auklėjimas, jo teisių ir teisėtų interesų atstovavimas bei gynimas šeimoje, šeimynoje, globos centre ar vaikų globos (rūpybos) institucijoje. Vaiko laikinosios globos (rūpybos) tikslas – grąžinti vaiką į šeimą. Laikinosios globos tikslas – grąžinti vaiką į biologinę šeimą. Laikinoji globa (rūpyba) nustatoma savivaldybės mero potvarkiu.

Vaiko nuolatinė globa (rūpyba) – nustatoma be tėvų globos likusiems vaikams, kurie esamomis sąlygomis negali grįžti į savo biologinę šeimą, ir jų priežiūra, auklėjimas, atstovavimas teisėms bei teisėtiems interesams ir jų gynimas pavedamas kitai šeimai, šeimynai ar vaikų globos institucijai. Nuolatinė globa nustatoma teismo nutartimi pagal valstybinės vaiko teisių apsaugos institucijos arba prokuroro pareiškimą.

GLOBOS FORMOS:

Globa (rūpyba) šeimoje – tai ne daugiau kaip trijų vaikų globa (bendras vaikų skaičius šeimoje su savais vaikais – ne daugiau kaip šeši vaikai) natūralioje šeimos aplinkoje. Kai vaikui nustatoma globa (rūpyba) fizinio asmens šeimoje ir globėju (rūpintoju) paskiriamas fizinis asmuo arba sutuoktiniai;

Globa (rūpyba) šeimynoje – tai globos forma, kai juridinis asmuo (šeimyna) globoja keturis ir daugiau vaikų (bendras vaikų skaičius šeimynoje su savais vaikais – ne daugiau kaip aštuoni vaikai) šeimos aplinkoje. Kai vaikui nustatoma globa (rūpyba) šeimynoje ir jo globėju (rūpintoju) paskiriamas juridinis asmuo-šeimyna;

Globa (rūpyba) Globos centre – kai vaikui nustatoma globa (rūpyba) Globos centre ir jo globėju (rūpintoju) paskiriamas juridinis asmuo (Globos centras), o vaiko gyvenamoji vieta yra budinčių globotojų ar nuolatinio globotojo šeimoje;

Globa (rūpyba) vaikų globos institucijoje – likęs be tėvų globos vaikas apgyvendinamas vaikų globos institucijoje tik išimtiniais atvejais, kai nėra galimybės jo globoti (juo rūpintis) šeimoje, globos centre arba šeimynoje. Kai vaikui nustatoma globa (rūpyba) socialinės globos įstaigoje ir vaiko globėju (rūpintoju) paskiriamas juridinis asmuo- socialinės globos įstaiga.

ĮVAIKINIMAS

Įvaikinimas tai procesas, kurio metu be tėvų globos likusiam vaikui panaikinamos tarpusavio asmeninės ir turtinės teisės ir pareigos su tėvais ir giminaičiais pagal kilmę ir sukuriamos tarpusavio asmeninės ir turtinės teisės ir pareigos su įtėviais bei jų giminaičiais kaip giminaičiams pagal kilmę.

Įvaikinimas – galimybė suteikti naują šeimą vaikui, kuris negali augti biologinėje šeimoje. Tai teisinis procesas, kurio metu visos biologinių tėvų teisės ir pareigos yra perduodamos įtėvių šeimai. Įvaikinti vaikai praranda bet kokius teisinius ryšius su biologiniais tėvais ir tampa visateisiais naujos šeimos nariais. Įvaikinimo dalyviai – vaikas ir įtėvių šeima. Biologiniai vaiko tėvai neturi jokių teisių į jų įvaikintą vaiką, įvaikinimo procesas yra konfidencialus. Bet kokia informacija, susijusi su įvaikintu vaiku, gali būti viešinama tik įtėviams leidus arba gavus teismo leidimą.

Įvaikintojai laikomi vaiko tėvais pagal įstatymą. Įvaikintam vaikui gali būti suteikta įtėvių pavardė, keičiamas vardas. Įvaikinimas negali būti atšauktas ar panaikintas – tai yra pagrindinis įvaikinimo ir globos skirtumas. Globa, pasikeitus aplinkybėms, dėl kurių ji buvo nustatyta, gali būti panaikinta.

GLOBOS CENTRO VEIKLOS TIKSLAS – įvairiomis priemonėmis pritraukti budinčius ir nuolatinius globotojus, globėjus (rūpintojus), šeimynų steigėjus, įtėvius, vykdyti jų paiešką ir užtikrinti, kad įvaikintiems vaikams, globėjų (rūpintojų) globojamiems (rūpinamiems) vaikams, šeimynoje globojamiems (rūpinamiems) vaikams, budinčių ar nuolatinių globotojų prižiūrimiems vaikams, budintiems ir nuolatiniams globotojams, šeimynos dalyviams, globėjams (rūpintojams), įtėviams ir kartu gyvenantiems jų šeimos nariams ar asmenims, ketinantiems tapti budinčiais ar nuolatiniais globotojais, globėjais (rūpintojais), šeimynos dalyviais ar įvaikintojais, būtų prieinama ir suteikiama reikalinga konsultacinė, psichosocialinė, teisinė ir kita pagalba, siekiant vaiką, įvaikį tinkamai ugdyti ir auklėti šeimai artimoje aplinkoje.

GLOBOS CENTRO TEIKIAMOS PASLAUGOS

Globos centro specialistai konsultuoja ir informuoja asmenis, pageidaujančius globoti (rūpinti), įvaikinti tapti šeimynos steigėjais, šeiminių namų darbuotojais, vykdo pasirengimo globoti (rūpinti) mokymus pagal specialią Globėjų (rūpintojų) ir įtėvių mokymo ir konsultavimo programą GIMK, vertina asmenų pasirengimą ir teikia išvadas dėl tinkamumo tapti globėjais (rūpintojais), įtėviais, šeimynų steigėjais, šeiminių namų darbuotojais.

Globos centras koordinuoja pagalbos teikimą šeimoms, kuriose yra globojamų (rūpinamų), įvaikintų vaikų. Siekdami padėti išspręsti iškilusias problemas, atsiradus naujam šeimos nariui, bei palaikyti šeimas, Globos centras globėjams (rūpintojams) organizuoja savitarpio paramos grupių užsiėmimus, teikia individualias konsultacijas ir kitas paslaugas, rūpinasi reikalingų pagalbos paslaugų teikimu globojamiems (rūpinamiems), įvaikintiems vaikams.

NORINTIEMS TAPTI GLOBĖJAIS (RŪPINTOJAIS), ĮTĖVIAIS:

  1. Pageidaujančių globoti (rūpinti), įvaikinti vaikus informavimas, konsultavimas
  2. Būsimų globėjų (rūpintojų), įtėvių mokymai pagal GIMK programą
  3. Būsimų globėjų (rūpintojų), įtėvių pasirengimo vertinimas
  4. Išvados dėl tinkamumo būti globėju (rūpintoju), įtėviu teikimas
  5. Specialistų konsultacijos prieš vaikui atvykstant į šeimą, specialistų dalyvavimas susipažįstant su vaiku

GLOBĖJAMS (RŪPINTOJAMS), ĮTĖVIAMS, BUDINTIEMS, NUOLATINIAMS GLOBOTOJAMS, ŠEIMYNŲ STEIGĖJAMS:

  1. Psichosocialinė, konsultacinė ar kita pagalba
  2. Tarpininkavimas ir informavimas, nukreipimas pas reikalingus specialistus
  3. Intensyvi pagalba
  4. Darbingumo atkūrimo paslauga (budintiems/nuolatiniams globotojams)
  5. Savitarpio pagalbos grupės
  6. Psichologo konsultacijos
  7. Sociokultūrinės paslaugos
  8. Kvalifikacijos kėlimo organizavimas, nukreipimas į mokymus

GLOBOJAMIEMS (RŪPINAMIEMS) VAIKAMS:

  1. Psichosocialinė, konsultacinė ar kita pagalba
  2. Psichologo konsultacijos
  3. Sociokultūrinės paslaugos
  4. Susitikimų su biologiniais tėvais organizavimas, stebėjimas

Globos centro paslaugos teikiamos nemokamai.

Globos centro veiklos organizavimo ir pagalbos budintiems globotojams, globėjams (rūpintojams), įtėviams, šeimynų dalyviams teikimo tvarkos aprašas.

KAIP TAPTI BUDINČIU AR NUOLATINIU GLOBOTOJU, GLOBĖJU (RŪPINTOJU), ĮTĖVIU, ŠEIMYNOS DALYVIU?

1 žingsnis. Sprendimo priėmimas

Surinkite kuo daugiau informacijos, pasikonsultuokite su Globos centro specialistais, su visais šeimos nariais aptarkite savo norą tapti globėju.

2 žingsnis. Sveikatos pažyma

Kreiptis į savo gydymo įstaigą dėl sveikatos pažymos 046a formos gavimo.

3 žingsnis. Dokumentų pateikimas

Kreiptis į savo gyvenamosios vietos Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos teritorinį skyrių, kurio darbuotojams padedant, bus pradėta globos šeimoje procedūra.

Pateikiami dokumentai:

  • Prašymas
  • Sveikatos pažyma 046a formos
  • Kartu gyvenančių vyresnių kaip 16 metų asmenų rašytiniai sutikimai dėl to, kad jūs norite tapti be tėvų globos palikto vaiko globėju

4 žingsnis. Laukimas

Specialistai išnagrinės jūsų prašymą ir pateiks jūsų pradinį vertinimą.

5 žingsnis. Kvietimas į mokymus

 Gavus teigiamą pradinį dokumentų vertinimą Globos centras pakvies Jus ir Jūsų sutuoktinį ar kartu gyvenantį santuokos neįregistravusį asmenį į mokymus. Mokymai yra privalomi visiems, norintiems globoti vaiką.

6 žingsnis. Išvados globai gavimas

Asmeniui, norinčiam globoti vaiką ir jo sutuoktiniui ar kartu gyvenančiam santuokos neįregistravusiam asmeniui išklausius mokymus, per 10 darbo dienų nuo mokymų pabaigos, specialistai parengs išvadą dėl pasirengimo vaiko globai.

7 žingsnis. Laukimas ir sprendimo priėmimas

Pasirašius teigiamą išvadą, jus lydės laukimas skambučio iš Globos centro su pranešimu, jog jūsų globa reikalinga konkrečiam vaikui ar vaikams (norintiems tapti globėjais (rūpintojais), įtėviais). Sudarykite sutartį su Globos centru dėl be tėvų globos likusio vaiko priežiūros ir gaukite už tai atlygį bei specialistų pagalbą (norintiems tapti budinčiais ar nuolatiniais globotojais).

Budinčio globotojo atlygis

  • Vaiko laukimo laikotarpiu –  1 minimalus mėnesio atlyginimas (toliau – MMA) – 1038 Eur.
  • Išmoka už vieno vaiko priežiūrą – 0,5 MMA (jeigu prižiūrimas vaikas iki 3 metų ar paauglys nuo 12 metų, ar vaikas turintis negalią – atlygis didinamas po 1MMA už prižiūrimą vaiką).
  • Pagalbos pinigai, t. y. už vieną vaiką 4 bazinių socialinių išmokų (toliau – BSI) dydžio mėnesinę piniginę išmoką per mėnesį, už du vaikus – 6 BSI dydžio mėnesinę piniginę išmoką per mėnesį, už tris ir daugiau vaikų – 9 BSI dydžio mėnesinę piniginę išmoką per mėnesį ir už kiekvieną vaiką iki 3 metų didinti papildomai 1 BSI dydžiu mėnesinę piniginę išmoką per mėnesį.
  • Kai budintis globotojas sudaro sutartį su Globos centru ne trumpiau nei 12 mėnesių, vaiko apgyvendinimo vietai įkurti (gyvenimo sąlygoms pritaikyti, būtiniausiems buities reikmenims įsigyti) skiriama vienkartinė įsikūrimo išmoka - 10 BSI (700 Eur). Ši išmoka mokama ne daugiau kaip 3 vaiko apgyvendinimo vietoms įkurti pas vieną budintį globotoją

Nuolatinio globotojo atlygis

  • Išmoka už vieno vaiko priežiūrą – 2 MMA (2 076 Eur) (už antrą ir trečią vaiką atlygis didinamas po 0,75 MMA).
  • Pagalbos pinigai, t. y. už vieną vaiką 4 BSI per mėnesį, už du vaikus – 6 BSI dydžio mėnesinę piniginę išmoką per mėnesį, už tris ir daugiau vaikų – 9 BSI dydžio mėnesinę piniginę išmoką per mėnesį ir už kiekvieną vaiką iki 3 metų didinti papildomai 1 BSI dydžiu mėnesinę piniginę išmoką per mėnesį. Mėnesinė piniginė išmoka už kiekvieno nuolatinio globotojo šeimoje prižiūrimą vaiką.

Išmokos globėjams (rūpintojams), budintiems ir nuolatiniams globotojams

Vaiko globos (rūpybos) išmoka:

  • vaikui iki 6 m. – 364 Eur;
  • vaikui 6 – 12 m. 420 Eur;
  • vaikui 12 – 18 m. 455 Eur.

Globos (rūpybos) išmokos tikslinis priedas – 280 Eur / mėn.

Išmoka vaikui – 122,50 Eur. 

Savivaldybės administracija vaiko globėjui (rūpintojui), kuris nesusijęs artimais giminystės ryšiais su globotiniu (rūpintiniu), taip kaip nustatyta Lietuvos Respublikos civiliniame kodekse, skiria ir moka pagalbos pinigus, t. y. 2 BSI, t.y. 140 Eur dydžio mėnesinę piniginę išmoką per mėnesį už kiekvieną globojamą (rūpinamą) vaiką.

MUMS SVARBI JŪSŲ NUOMONĖ

Gerbiami klientai,
Siekiame užtikrinti, kad Lietuvoje globos centrų teikiamos paslaugos būtų kokybiškos ir atitiktų paslaugų gavėjų lūkesčius. Tam, kad galėtume gerinti globos centrų teikiamų paslaugų kokybę mums labai svarbi Jūsų, kaip globos centrų klientų, nuomonė. Todėl kviečiame globos centrų klientus užpildyti šią anoniminę anketą. Iš anksto dėkojame už Jūsų skirtą laiką!

https://globoscentrai.lt/quiz

Daugiau informacijos apie Lietuvos Globos centrus - https://globoscentrai.lt/