Įvaikinimo ir globos skambučių linija.

Įvaikinimo ir globos skambučių linija.

Šiuo metu Lietuvoje 3599 globėjų (rūpintojų) šeimose auga 4643 tėvų globos netekę vaikai. Nors budinčių globotojų ir globėjų skaičius pastaraisiais metais pamažu auga, tačiau jų nuolat trūksta visose šalies savivaldybėse. Apie 1640 vaikų vis dar laukia savo globėjų (rūpintojų) šeimų. 

             Apsisprendusieji savo namų ir širdies šiluma dalintis su beglobiu vaiku nelieka vieni. Visoje Lietuvoje jau yra išplėtotas globos centrų tinklas, kuriuose būsimi ir esami globėjai, įtėviai bei budintys globotojai gali gauti įvairias paslaugas bei kvalifikuotų specialistų konsultacijas jiems rūpimais klausimais, padedama kartu įveikti iškilusius iššūkius.   

               Įvaikinimo ir globos skambučių linijoje profesionalūs konsultantai darbo dienomis nuo 12-20 val., nemokamai konsultuos besikreipiančius globėjus (rūpintojus), budinčius globotojus, įtėvius ar asmenis, ketinančius tapti globėjais (rūpintojais), budinčiais globotojais, įtėviais, bei besidominčius vaikų globa (rūpyba) ar įvaikinimu. Informacija bus teikiama telefono numeriu 8 – 800 00207, el.paštu; klausk@viskasapiegloba.lt ar tiesioginio pokalbio el. svetainėje www.globoscentrai.lt tam skirtame langelyje. Prireikus emocinės paramos ar pagalbos besikreipiančiųjų skambučiai bus peradresuojami emocinės paramos linijoms: „Jaunimo linija“, „Vaikų linija“, „Vilties linija“, „Pagalbos moterims linija“, „Linija doverija“. Besikreipiantiems į visus klausimus bus siekiama atsakyti ir informaciją suteikti iš karto, išskirtiniais atvejais ar kreipiantis linijos ne darbo metu, informacija suteikiama sekančią darbo dieną.